Kronika

Wieczór Uwielbienia 28.04.2018

“Idź, twoja wiara cię uzdrowiła …”

 

Tego wieczoru towarzyszyła nam kobieta cierpiąca na krwotok i przełożony synagogi Jair.  Podczas kazania ks. Karol opisując ich życie zaprosił każdego z uczestników Wieczoru Uwielbienia do refleksji nad wiarą. 

 

Te dwa wydarzenia pokazały nam, że dla Boga nie ma beznadziejnych spraw… “Nie bój się, wierz tylko” – to zaproszenia dla każdego z nas. Abyśmy tak jak Jair całkowicie wierzyli Jezusowi i Jego Słowu. Zwłaszcza gdy “po ludzku” sytuacja wydaje się bez sensu, kiedy nie ma nadziei, gdy widzimy tylko ciemność. Wtedy własnie zaczyna się wiara.

 

Gdzie w naszym życiu jest wiara, a gdzie lęk?

 

Gdzie powinniśmy zawierzyć Bogu?

 

Prawdziwa wiara rodzi się w momentach naszej bezradności i bezsilności…kiedy doświadczamy własnej niemocy, kiedy zdajemy się całkowicie na Jezusa. Tak jak Jair i kobieta cierpiąca na krwotok. 

 

To zaproszenia Jezusa, aby Mu wierzyć bez względu na okoliczności skierowane jest do CIEBIE!!!

 

“Idź, twoja wiara cię uzdrowiła …” 

 

Powrót
ROK C / Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018 r. *** 348 dzień roku *** wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła *** Trwają zapisy na pielgrzymki do Medjugorie i do Włoch do ks. Dolindo i Matki Bożej w Pompejach - w zakładce terminarz!!! *** trwają zapisy na Szkołę modlitwy*** zapraszamy do spędzenia z naszą wspólnotą Sylwestra :) zapisy przez formularz na stronie