Kronika

Wieczór Uwielbienia 23.09.2017

Po wakacyjnej przerwie, 23 września przeżywaliśmy po raz kolejny Wieczór Uwielbienia, który tradycyjne już odbył się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Przez uroczyste spotkanie z Jezusem w wieczornej Mszy Świętej, Uwielbieniu i Modlitwie o uzdrowienie poprowadził nas duszpasterz naszej wspólnoty ksiądz Karol Krukowski  oraz Marcin Zieliński. 

 

W sobotnim  Słowie Bożym usłyszeliśmy przypowieść o Bogu, który rozsiał swoje SŁOWO.  Ważna jest nasza świadomość, iż  kiedy Pan Bóg wypowiada swoje słowo, wówczas Ono zaczyna żyć i ma moc sprawczą……jednak czy Ono zaowocuje (??). Wygłoszone kazanie dało zapewne każdemu z nas wiele do myślenia  nad tym, co my robimy ze Słowem Bożym, którym obdarowuje nas Bóg.  Słowo Boże może zaowocować w nas i naszym życiu, ale też może stać się bezużyteczne. Musimy pamiętać, ze Miłość Boża jest tak wielka, że Bóg nigdy się nam nie narzuca. Bóg szanuje naszą wolną wolę, jednak Człowiek źle ją wykorzystując, może do swojego wnętrza wpuścić złego ducha. Jeżeli Człowiek dobrze zdecyduje, może też stać się żywą i żyzną glebą do wzrastania Słowa Bożego, które ma moc przemieniać starego Człowieka w nowego.

 

Istotne w przekazie wieczornego nauczania były również wskazówki, jakie pomogą nam być otwartym na  Słowo Boże:

  • liczenie się z osobowością zła w świecie i tego, ze szatan istnieje naprawdę,
  • codzienne troska i wytrwałość w podejmowanych trudach,
  • nabywanie dystansu wobec przeciwności i sukcesów,
  • nauczenie się języka Ewangelii, czyli języka miłości i optymizmu,

dlatego też: Wsłuchujmy się w Słowo, które mówi do nas Bóg i zacznijmy realizować je w naszym życiu”.

 

Po Mszy Świętej przyszedł czas na UWIELBIENIE, które Marcin Zieliński poprzedził konferencją na temat JEZUSA jako Zbawiciela i jako Pana. Wchodząc w temat konferencji zachęcał nas do tego, że jeżeli chcemy zobaczyć moc Boga w naszym życiu, musimy uwielbiać Boga jak Maryja.

 

W wygłoszonej konferencji usłyszeliśmy czym równi się życie, kiedy Jezus jest naszym Panem (ciekawostka – w Piśmie Świętym słowo Pan występuje ok. 600 razy) , a kiedy traktujemy Go tylko jako naszego Zbawiciela (to słowo w Piśmie Świętym występuje tylko ok. 20 razy).  Wierząc w Boga jako Zbawiciela, mamy pewność ze On umarł za nas na Krzyżu i odkupił nasze winy, ale tylko wiodąc życie, gdzie Jezus  jest naszym jedynym Panem, mamy zagwarantowane życie wieczne.

 

To czy Jezus będzie naszym Panem czy nie, zależy tylko i wyłącznie od naszej woli i decyzji. Pozwalając Jezusowi być Panem, oddajemy mu najmniejszą cząstkę swojego życia, czyli WSZYSTKO i wtedy mamy pewność, ze nie musimy się bać. Mamy pewność, ze kiedy szatan będzie próbował wtargnąć w nasze  życie,  wtedy Bóg wyciągnie rękę i powie ze należymy w całości do NIEGO!

 

Po konferencji, modlitwą i śpiewem wspólnie uwielbialiśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w trakcie którego nasz gość, Marcin Zieliński, poprowadził modlitwę o uzdrowienie.  

 

* * * * * Niech będzie Chwała Najwyższemu za to co czyni w naszym życiu i za posługę Marcina.  AMEN * * * *

Powrót
No announcement available or all announcement expired.