Terminarz

Rekolekcje w drodze do Medjugorje

DATA

24.05.2020 - 1.06.2020

MIEJSCE

Medjugorje

OFIARA NA POKRYCIE KOSZTÓW UDZIAŁU

850 zł + 210 euro

Rekolekcje w drodze do Medjugorje

24.05. – 01.06.2020 r.  / 9 dni /

Temat rekolekcji w drodze: Rola Ducha Świętego w naszym  życiu – duchowe przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W czasie tych dni, będziemy pochylać się nad tematem darów Ducha Świętego i owoców Jego działania w naszym życiu. Będziemy modlić się o nowe wylanie Ducha Świętego. Za przyczyną Niepokalanej Oblubienicy Ducha Świętego, będziemy modlić się o otwarcie naszych serc na Jego świętą obecność w naszym życiu. Każdego dnia konferencja wygłoszona przez ks. Karola zgodna z tematem rekolekcji, Eucharystia oraz blok modlitewny. 

PROGRAM: 

Dzień 1 – 24 maja 2020 r. / niedziela/

Zbiórka w Lidzbarku Warmińskim przy Urzędzie Gminy o godz. 23:45,  Wyjazd o godz. 0.00. Eucharystia na trasie. Nocleg w Zagrzebiu (Chorwacja) w Hotelu Vincentinum w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami.

TRASA PRZEJAZDU: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, w czasie przejazdu posiłki i napoje we własnym zakresie.

 

Dzień 2 – 25 maja  2020 r. /poniedziałek/

Śniadanie w hotelu i wyjazd do Medjugorje, dojazd do Medjugorje około godziny 16.00 (zależy od długości przerw i oczekiwaniu na przejściach granicznych). ZAKWATEROWANIE w Hotelu Luburic (hotel z windą, pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, na parterze hotelu znajduje się z lodówka i czajniki do dyspozycji gości), obiadokolacja.

Wieczorny blok modlitewny (18:00 – 21:00), Eucharystia 19:00. Nocleg
w Medjugorje.

 

Dzień od 3 do 7 – (od 26 do 31 maja  2020 r.) /od wtorku – do soboty/

Codziennie wieczorny blok modlitewny i Eucharystia. GÓRA OBJAWIEŃ – PODBRDO, Droga Krzyżowa na GÓRĘ KRIŻEVAC, Wizyta w  OAZIE CENACOLO, Sanktuarium w  Tihalinie, Wizyta u Patrika i Nancy, czas wolny dla siebie na modlitwę i kontemplację, wyjazd nad Wodospady lub wyjście na basen.

Ramowy program pobytu w Medjugorie jest podawany na bieżąco, każdego dnia z uwzględnieniem wszystkich okoliczności, wydarzeń i warunków atmosferycznych.

 

Dzień 8 – 31 maja 2020 r. /niedziela/ 

Eucharystia w kościele św. Jakuba, śniadanie na wynos, pobyt nad morzem, nocleg w Zagrzebiu.  

 

Dzień 9 – 1 czerwca 2020 r. /poniedziałek/ 

Eucharystia w kaplicy w Domu Pielgrzyma, śniadanie na wynos, powrót do domu w późnych godzinach wieczornych. Obiad w cenie pielgrzymki.

 

Świadczenia:

Przejazd autokarem, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (osoby które mają przewlekłe choroby powinny  doubezpieczyć się indywidualnie lub za dodatkową opłatą u naszego ubezpieczyciela),  nocleg w pokojach 2, 3, 4 os., wyżywienie codziennie: śniadanie i obiadokolacja (zgodnie z opisem w programie rekolekcji).
 Opieka duchowa Kapłana, codzienna Msza św.

 

Zabieramy ze sobą m.in.:

– obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką na podstawie dowodów osobistych.

– w przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. – data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (ogólna zasada – min. 3 miesiące) oraz, że dokument nie był uprzednio zgłoszony jako zagubiony lub ukradziony, ponieważ, automatycznie figuruje on na liście INTERPOLU i przy kontroli granicznej może zostać odebrany.

– radio ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski, latarkę, lekarstwa – które przyjmujemy, wygodne obuwie, nakrycie głowy, strój kąpielowy, buty do wody.

W Medjugorie wszędzie zapłacimy w euro, w niektórych sklepach można też płacić w złotówkach lub markach bośniackich, w Chorwacji płatności w kunach chorwackich. 

Będziemy przebywać w miejscach świętych dlatego bardzo prosimy o stosowny ubiór!!!

 

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

 

CENA: 850 zł + 210 euro

Wolnych miejsc: 30/55.

Informacje i zapisy :

poniższy formularz lub tel. 727 008 303

Po zapisaniu wysyłana jest automatyczna wiadomość z potwierdzeniem zgłoszenia, a następnie w przeciągu kilku dniu zostaną przesłane szczegóły dotyczące rekolekcji. 

 

Terminy wpłat:

Na miesiąc przed wyjazdem należy podać następujące dane: imię, nazwisko, adres zameldowania, numer pesel, numer dokumentu i data ważności, telefon kontaktowy.

I wpłata – bezzwrotnej zaliczki 450 zł w przeciągu 7 dni po zgłoszeniu

II wpłata – 400 zł  do końca lutego 2020 r. + (210 euro – wpłacamy w autobusie lub wpłacamy na konto)

Formularz zapisów: