Kronika

Rekolekcje w drodze do Medjugorie

Niebo istnieje naprawdę……Medjugorie
 
O dowodzie tego, ze „Niebo istnieje naprawdę” przeczytamy w światowym bestrzelerze Toddiego Burpo i Lynny Vincent w książce o tym właśnie tytule. Nasz wspólnota w dniach 11-19 sierpnia 2018 ponownie odbywała rekolekcje w drodze do Medjugorie i z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, ze „Niebo istnieje naprawdę…… na Ziemi”, ono na pewno istnieje w Medjugorie.
 
11 sierpnia ponad 80 osobowa grupa, zarówno członków wspólnoty, jak i jej przyjaciół oraz sympatyków wyruszyła do Matki Bożej, Maryi Pokoju w Medjugorie. Podróż autokarowa, choć nie należąca do najkrótszych, mijała w atmosferze modlitwy i śpiewu.
 
Medjugorie przywitało nas pięknym słońcem i ciepłem. Ciepłem również gospodarzy pensjonatu GMV, u których mieliśmy przyjemność ponownie gościć. Zawsze ciepłe, pyszne i gotowe na czas posiłki dawały nam siły na wyzwania każdego dnia. A było ich niemało. Już pierwszego dnia wspinaliśmy się na jedno z najważniejszych miejsc, które Maryja sobie ukochała, Górę Objawień Podprdo. Pomimo słonecznego skwaru, w ciszy serca i z różańcem w ręku podążaliśmy pod Jej cudowną figurę.
 
Pielgrzymując po Medjugorie, odwiedziliśmy również Matczyną Wioskę i Wspólnota Cenacolo, dzieła ogromnego serca stworzone w Medjugorie po to, aby nieść miłość i pomoc zagubionym, porzuconym i uzależnionym. Zarówno jedno, jak i drugie miejsce jest żywym pomnikiem ogromnej miłości Boga, która objawiła się przez Ludzi wielkiego serca. Nie zabrakło również spotkania z Siostrą Miriam, naszą rodaczką posługującą w Medjugorie, podczas spotkania z którą zawierzyliśmy siebie ukochanej Matce, Maryi.
 
Pięknym wydarzeniem, szczególnie w życiu pielgrzymujących z nami małżeństw (a było ich aż 16 w naszej grupie) była Msza Święta w Tihalinie, gdzie małżeństwa odnowiły przysięgę małżeńską.
Niezapomnianym zapewne dla każdego pielgrzyma była Jego droga na Górę Krizavec. Na jej szczycie stoi ogromny krzyż wysokości 8,56 m (budowany od roku 1933), upamiętniający 1900 rocznicę Męki Pańskiej. Pielgrzymując na szczyt góry uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej i towarzyszących jej pięknych rozważaniach, które miały nam pomóc wybaczyć, zapomnieć i zostawić przy krzyżu to co było trudne, złe, sprawiające ból w naszym życiu.
 
Podczas naszego pielgrzymkowego wyjazdu znaleźliśmy również czas, aby zadbać nie tylko o naszego ducha, ale również o ciało. Słoneczne czwartkowe popołudnie spędziliśmy chłodząc się nad pięknymi wodospadami Kravica, a w drodze powrotnej na chorwackiej plaży Makarska.
 
Niebo istnieje naprawdę na ziemi, ono istnieje w Medjugorie. Tam człowiek na nowo uczy się kochać, wybaczać, żyć. Maryja nie zostawia tam nikogo bez swojej matczynej opieki. Dba o to, aby serce każdego, kto Ją odwiedzi w Medjugorie wróciło uzdrowione, odmienione i silne do nowego życia.
 
A czy Ty już tam byłeś, czy byłeś w niebie które istnieje na ziemi ? Jeżeli nie, to nie czekaj, Maryja zaprasza każdego, bez wyjątku, zaprasza też Ciebie.
 

Powrót