Zachęcamy do wspierania naszych działań   Wpłać darowiznę

Kronika

Rekolekcje 24-26 listopada 2017

Rekolekcje o uzdrowieniu wewnętrznym „Krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni” z ks. Arturem Szymczykiem 

 

Rekolekcje te poprowadził fantastyczny ksiądz Artur Szymczyk – rekolekcjonista, kierownik duchowy, diecezjalny duszpasterz młodzieży w diecezji toruńskiej; Od 20 lat związany z odnową charyzmatyczną, zaangażowany w dzieło ewangelizacji i posługę uzdrowienia wewnętrznego.

 

Podczas tego weekendu towarzyszył nam niewidomy spod Jerycha. Wpatrując się w Jego historię każdy z nas mógł  spojrzeć na swoje życie, odszukać swoje “choroby” i szukać ich źródła. 

 

Słowa ks. Artura trafiały do naszych serc za każdym razem gdy przemawiał….. poruszając praktycznie w każdy aspekt naszego życia. Uświadomił nam to co nie zostało nam uświadomione do tej pory. Pozwolił nam ujrzeć siebie jako “Ja” a nie jako problem z którym cały czas byliśmy identyfikowani i sami myśleliśmy, że tacy jesteśmy (problemem). Ks. Artur przekazał nam wiedzę jak uwolnić się od własnego gniewu nie krzywdząc bliskich, a także jak szanować siebie samych i swoją przestrzeń życia nie dopuszczając by oskarżenia i żale innych zatruwały nasze serca.

 

Ks. Artur pozwolił nam także zrozumieć zachowania naszych rodziców wobec nas i to z czym się przez pokolenia zmagają/zmagali lecz nie są/nie byli tego często świadomi. W sposób fantastyczny rozładowywał emocje i ciężkie “prawdy” dotyczące nas samych. Swoimi żartami i mimiką potrafił wzbudzić salwy śmiechu co uwalniało nas od zbędnych napięć i poznanych prawd o nas samych i naszych rodzinach (czasami przykrych).

 

Rekolekcje zakończyliśmy ale droga uzdrowienia dla nas właśnie się rozpoczęła….

 

 

 

Powrót