Kronika

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach od 16 do 23 kwietnia Członkowie naszej wspólnoty, jak również jej Sympatycy i Przyjaciele wędrowali po Ziemi Świętej śladami naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Ponad 40-sto osobowa grupa Pielgrzymów zarówno z Warmii, jak i zaprzyjaźnionego Krakowa, zwiedzała najbardziej istotne w życiu Jezusa miejsca Jego ziemskiego pielgrzymowania.

 

  Izrael w kwietniu przywitał nas pięknym słońcem oraz kolorową przyrodą.  Pod okiem przewodnika Michała, który swoją ogromną wiedzą biblijną i znajomością Ziemi Świętej niejednokrotnie zaskakiwał, jak również wzbudzał ogromne zainteresowanie, spędziliśmy niezapomniane 8 dni zwiedzając Nazaret, Betlejem i Jerozolimę. W międzyczasie zawitaliśmy na dwa dni do Jordanii, w której zwiedzaliśmy Amman, Górę Nebo oraz Petrę („różowe miasto Nabatejczyków”).

 

Pielgrzymując po Ziemi Świętej pod duszpasterską opieką księdza Karola oraz księdza Artura, każdy dzień ubogacała Eucharystia i codziennie głoszone nauki przez naszych duszpasterzy, które pomagały w refleksji nad życiem Jezusa i miejscem, które danego dnia zwiedzaliśmy……

 

…..a zwiedzaliśmy bardzo dużo. Nie trudna była nam wczesna pobudka i niejednokrotnie wyjazd z hotelu już przed godziną 7:00. Swoim pięknem zachwyciła nas Góra Tabor, jak i Góra Przemienienia czy też miejsce Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Zwiedziliśmy również miejsca związane z życiem Maryi, Matki Jezusa, Józefa oraz Marii Magdaleny.  Będąc w Kanie Galilejskiej, biorące udział w pielgrzymce pary małżeńskie miały niezapomnianą okazję odnowić w tym miejscu przysięgę małżeńską.  

 

To tylko nieliczne z miejsc, w których byliśmy, a w których przebywał nasz Pan….a teraz my mogliśmy kroczyć Jego drogami. Serce chciałoby streścić chociaż w kilku zdaniach, każde z tych miejsc, które zachwycało swoim pięknem i radością bycia tam gdzie ON był.  Nie można jednak pominąć dwóch ważnych miejsc i dwóch ważnych wydarzeń z Życia Jezusa. Jego Grobu, miejsca w którym nasz Pan Jezus Chrystus Zmartwychwstał, miejsca które jest początkiem nowego Życia, prawdziwego Zwycięstwa. Dwugodzinne stanie w kolejce, aby na kilka minut przylgnąć do Niego, było jak oczekiwanie na piękne spotkanie ze Zbawcą, oddanie się modlitwie w ciszy kołaczącego serca. Ostatniego dnia naszego pielgrzymowania po Ziemi Świętej udaliśmy się nad rzekę Jordan, gdzie stojąc w tej samej rzece co ON odnowiliśmy nasz Chrzest, przyjmując błogosławieństwo z rąk naszych Kapłanów.  Chrzest w Jordanie….ostatnie miejsce naszego pielgrzymowania po Ziemi Świętej i początek nowego Życia.  Początek nowego Życia, bo nic po powrocie już nie jest takie samo J Wszystko jest lepsze…..

 

Mamy nadzieje, ze nasza fotorelacja odda chociaż trochę to co przeżyliśmy….zapraszamy!

 

 

 

Powrót
Ostatnie wolne miejsca na Rekolekcje w drodze do Włoch - "Świętość w codzienności" - Zapisy przez formularz w terminarzu lub tel. 727 008 303.