Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA                                                                               5 kwietnia 2020

             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Drodzy Parafianie, w tym trudnym czasie epidemii, ufajmy Bogu i uciekajmy się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi. Oprócz modlitwy, czyńmy pokutę.
  1. Do czasu ustania epidemii, we Mszy św. uczestniczymy tylko za pośrednictwem mediów. Przypominam jednak, że gdy uczestniczymy we Mszy św. transmitowanej przez środki społecznego przekazu, powinniśmy brać czynny udział, tak jakbyśmy byli w kościele. Tylko takie uczestnictwo w transmisjach ma jakikolwiek sens.
  1. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) – liturgia tych dni, będzie odprawiać się będzie bez udziału wiernych. Zachęcam do transmisji w tv.
  1. W tym roku nie będzie obrzędu święcenia pokarmów w kościele, ze względu na panującą sytuację, proszę uczynić to samemu w swoich domach. Obrzęd będzie umieszczony na naszej stronie Facebook i na stronie parafii www.sneits.pl w odpowiednim czasie.
  1. W naszym kościele codziennie o godz. 15:00 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, która jest także transmitowana przez stronę naszej parafii na facebook`u. Modlimy się w intencji chorych, o ustanie eepidemii i o potrzebne łaski dla nas i całego świata.
  1. Nasz kościół / oprócz niedziel/ jest codziennie otwarty od godz. 14:30 do 16:30. Zachęcam do indywidualnego nawiedzania i modlitwy, a także do korzystania z sakramentu pokuty dla chętnych, oczywiście z zachowaniem wytycznych obowiązujących w tym szczególnym czasie np. bezpieczna odległość itp.
  1. Na czas trwającej epidemii, wstrzymane jest także cotygodniowe sprzątanie kościoła.
  1. Składam serdeczne Bóg zapłać 3 rodzinom z Wozławek, 1 rodzinie z Trutnowa, 1 rodzinie z Sułowa, 2 rodzinom z Bartoszyc i 1 rodzinie z Mińska Mazowieckiego za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii (opłaty, rachunki itp.), te bezpośrednie jak i te na konto parafii. To jest jedyne źródło utrzymania na obecny czas, dlatego tym bardziej wyrażam moją wdzięczność.

Na przeżywanie tego najważniejszego Tygodnia i szczególnego czasu z serca Wam błogosławię +

ks. Karol Krukowski