Nasz Dom

“Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”
(Mt 18,20)

Głównym zadaniem Wspólnoty jest szerzenie dzieła nowej ewangelizacji poprzez głoszenie Dobrej Nowiny. Pragniemy, aby każdy mógł doświadczyć bezwarunkowej miłości Jezusa i tak jak my zarażać nią wszystkich ludzi. Centrum spotkań naszej wspólnoty jest Dom Rekolekcyjny w Lidzbarku Warmińskim przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Nasz dom przeznaczony jest na działalność formacyjno-rekolekcyjną. Organizowane są rekolekcje, kursy formacyjne, dni wspólnotowe, dni skupienia, a także cotygodniowe spotkania modlitewne. Wspólnie troszczymy się o to, aby każdy przyjeżdżający do naszego ośrodka mógł jak najowocniej korzystać z czasu, który daje mu Pan Bóg oraz otwierać swój umysł i serce na przyjęcie łaski i działanie Ducha Świętego.

Lidzbark Warmiński położony jest w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Leży w historycznej Warmii, w widłach rzek Łyny i jej dopływu Symsarny. Niewątpliwym atutem jest brak przemysłu ciężkiego, a więc czysty ekologicznie teren. Gmina jest częścią „Zielonych Płuc Polski”. Tu można obcować z nieskazitelną przyrodą, zachwycać się malowniczymi krajobrazami. Niedaleko Lidzbarka Warmińskiego położone są miejscowości: Stoczek Warmiński, Święta Lipka, Gietrzwałd i wiele innych malowniczych miejsc.

 
    • Wyremontowany Dom Rekolekcyjny przyjmuje ponad 50 osób.


    W naszym domu dostępne są:
  • kaplica,
  • sale konferencyjne,
  • stołówka,
  • biblioteka,
  • pokoje 2, 5 i 6 osobowe,
  • ogród, miejsce na grilla.

W ostatnim czasie podjęto prace konserwatorskie dawnego budynku mieszkalnego (przeznaczonego na drugi dom rekolekcyjny), który zamierzamy przystosować na użytek gości. Wyremontowany już został dach. Przed nami kolejne prace remontowe. Powstaną w nim sala konferencyjna oraz kolejne pokoje gościnne. Każdy kto wspólnie z nami chciałby wziąć udział w budowaniu naszego drugiego domu rekolekcyjnego może nam pomóc, aby wspólnymi siłami tworzyć to dzieło.

Nasz dom to właściwe miejsce i właściwe warunki! Reszta zależy od Ducha Świętego i od otwartości serca!!! Wszystkich pragnących przeżyć rekolekcje wspólnotowe, grupy zorganizowane, rekolekcje indywidualne czy spędzić czas w naszym Domu Rekolekcyjnym w pięknym otoczeniu zapraszamy i prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów.

 
W dniu 15.09 w Medjugorje odprawiłem msze św. za wszystkich ofiarodawców i darczyńców naszej Wspólnoty i Fundacji.