Kronika

Kurs Tobiasz i Sara 1-3.12.2017

Sara i Tobiasz  to biblijna para, która swoją miłość oparła na pełnym zaufaniu Bogu.

Ania i Adam to współczesna para, która swojej miłości, mimo 25 letniego stażu małżeńskiego wciąż się uczy. Każdego dnia na nowo. I na pewno przed nimi długa droga do doskonałości. Cały czas pozostaje pytanie czy kiedykolwiek ją osiągnie?

Codzienność pochłania nas tak bardzo, że zapominamy o tym co najważniejsze i nagle STOP.

Jest piątek wieczór …..i rozpoczynamy…. spotkanie rekolekcyjne, a właściwie wchodzenie w nowy świat, nowe życie, nowe przestrzenie, nowy czas dany nam od Pana Boga.

Razem z nami ten wyjątkowy czas przeżywają jeszcze inne pary.  Jest nas razem dziesięć par małżeńskich.

Każdy z nas przyszedł ze swoim bagażem problemów, porażek, upadków i każdy z nas ma swój plan na życie. Życie razem czy obok siebie? Wiadomo, razem, tylko jak?

Wszyscy jesteśmy zasłuchani w nauczanie, chłoniemy każde słowo i ciągle jesteśmy spragnieni.

Podczas naszych spotkań wiele się dzieje, przeżywamy wiele emocji i niespodzianek – tylko miłość Boża może sprawić takie cuda.

Osoby prowadzące nasz kurs, dają mam poczucie swojej bliskości, zrozumienia, modlitwy, dzielą się z nami  swoją wiedzą , a przede wszystkim osobistymi świadectwami zawierzenia swojego życia Jezusowi Chrystusowi. A przy tym są niewiarygodnie prawdziwi.

Jest niedziela, przychodzi czas rozstania i poczucie, że rozpoczynamy naszą dalszą drogę wzmocnieni wiarą i miłością Bożą. Wiemy już co znaczy zaufanie, wybaczenie, troska o siebie nawzajem w Bożej bliskości.

Czy przeniesiemy ją do naszych rodzin? To zależy tylko od nas, na ile otworzymy drzwi Naszemu Panu i zaprosimy GO do naszego życia, do wszystkich sfer naszego małżeństwa. I na ile będziemy gotowi robić to każdego dnia…

Bez wątpienia był to BŁOGOSŁAWIONY czas!!!

 

 

Powrót
Ostatnie wolne miejsca na Rekolekcje w drodze do Włoch - "Świętość w codzienności" - Zapisy przez formularz w terminarzu lub tel. 727 008 303.