Kronika

Dzień Wspólnoty 25.03.2018

Jerozolima………ponad 2000 tysiące lat temu. Niedziela Palmowa, nasz Pan Jezus Chrystus wjeżdża do Jerozolimy, aby tam przeżyć najważniejszy tydzień w historii zbawienia świata.  

 

Ten tak ważny w życiu naszego Kościoła dzień nasza Wspólnota zdecydowała przeżyć wspólnie podczas niedzielnej Eucharystii w domu rekolekcyjnym w Lidzbarku Warmińskim. Już od samego rana dzień zapowiadał się pięknie, kiedy przywitało nas wiosenne słońce. Słońce zwiastujące siłę, radość i wolność. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od Eucharystii. Wychwalając Boga śpiewem z pięknymi palmami w dłoniach oddaliśmy hołd Jezusowi, który oddał za nas życie.  Niedziela Palmowa każdego roku przypomina nam o Jego ogromnej odwadze, poświeceniu i pełnej miłości decyzji, kiedy Jezus wiedząc co Go czeka nie poddał się. Nie poddał się, gdyż widział, że swoją ogromną miłością do nas, jest w stanie dokonać zbawienia.   

 

Podczas Eucharystii mogliśmy zatrzymać się i zanurzyć nasze serca w Słowie Bożym rozważając słowa Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Ogromnie cenne i dotykające nasze serca było również słowo skierowane do nas w kazaniu przez duszpasterza naszej wspólnoty księdza Karola Krukowskiego, który zachęcał nas do uczenia się prawdziwej miłości od Chrystusa. Miłości, która każe nam nie tylko kochać tych, których lubimy, cenimy, ale przed wszystkich tych, którzy w naszym ludzkim pojmowaniu i ocenie nie zasługują na naszą miłość. Kochać jak Jezus, to właśnie miłować tych, których nie lubimy, którzy nas zranili lub dostarczyli nam cierpień. I to jest sztuka….sztuka pięknej prawdziwej miłości. Kochać tych, którzy budzą w nas odrazę i brak szacunku, bo mają słabości, nałogi, uzależnienia. A właśnie takich Jezus kochał najbardziej. To do nich pomimo, ze już nikt przy nich nie był, On wyciągał pomocną dłoń, uzdrawiał i dawał nadzieję.

 

Czy ja tak potrafię? To pytanie zapewne nurtowało każdego z nas, zasłuchanego w głoszone do nas nauczanie. Z tą refleksją zostawiam każdego czytelnika, gościa, który odwiedzi strony naszej wspólnoty. Można by rzec „nieśmiertelne” przesłanie, które jest ważne każdego dnia naszego życia, a nie tylko wtedy, kiedy refleksja ograne nasze serca w okresie cudownego czasu przezywania Wielkiego Tygodnia.

 

Po Eucharystii, tradycyjnie już wspólnie spędziliśmy czas na agapie, delektując się przygotowanymi wcześniej smakołykami, życząc sobie cudownego przeżywania czasu, w których Chrystus zwyciężył śmierć i wygrał dla nas życie, dla mnie i dla Ciebie.

 

 

Powrót
No announcement available or all announcement expired.