Zachęcamy do wspierania naszych działań   Wpłać darowiznę

Kronika

Ćwiczenia duchowe 2-5.11.2017

Pierwszy raz w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Ćwiczenia Duchowe z Córkami Miłości Miłosiernej.  Są to te same Ćwiczenia, które Maryja podyktowała św. Ignacemu ale w skróconej, czterodniowej formie i z pewnymi dodatkami. Siostry głoszą Ćwiczenia opierając się na tekstach pozostawionych przez św. Ignacego, ale też czerpią z własnego doświadczenia i charyzmatu swojej Wspólnoty, dzięki czemu są one bardzo praktyczne. Uczą jak słuchać Pana, odczytywać Jego Wolę i potem wypełniać ją.

            Za każdym razem słyszy się nauczania inaczej, mimo znajomości treści, i przeżywa się je inaczej. Zawsze jednak, tak było i tym razem, jest to czas wyciszenia, wejścia w głąb siebie żeby tam spotkać się z Panem i poznać siebie będąc w relacji z Nim. Był to czas ogromnej łaski, z którą jednak trzeba pracować dalej w życiu codziennym aby jej nie zmarnować. Bo 4 dni rekolekcji, nawet najlepszych, niewiele dadzą jeśli nie zaaplikuje się tych doświadczeń, treści do swojego życia.

            To był bardzo dobry czas i każdemu życzę aby odważył się na te kilka dni milczenia przy najbliższej okazji. Ćwiczenia Duchowe pokazują jak blisko chce nas mieć nasz Pan, jak o to zabiega i dają też narzędzia żeby pozwolić Bogu i sobie na niezwykle miłosną relację. Pokazują, że świętość jest dla każdego, dla Ciebie również. Bogu bardzo zależy na Twoim i moim szczęściu. Do zobaczenia 🙂

 

Powrót