Kronika

8 XII 2017 UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

8 XII 2017 UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

ŚWIĘTO PATRONALNE NASZEJ WSPÓLNOTY
 
Na ten dzień czekaliśmy w sposób szczególny od 5 listopada br., właśnie tego dnia zaczęliśmy wspólnotowe rekolekcje Zawierzenia się Trójcy Świętej przez ręce Niepokalanej, zakończyliśmy ten szczególny czas w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, aby w samą Uroczystość spotkać się na wyjątkowym dniu wspólnoty w naszym Domu Wspólnoty w Lidzbarku Warmińskim.
 
O godz. 18 rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem naszego Pasterza ks.Karola. W homilii nasz kapłan zachęcał nas do odwagi wiary jaką miała Maryja wypowiadając swoje Fiat.
Po wysłuchaniu homilii odnowiliśmy przyrzeczenia Chrztu św, a następnie odmówiliśmy Akt Zawierzenia się Trójcy Świętej przez ręce Niepokalanej. Po odczytaniu Aktu, każdy podpisał się pod Aktem zawierzenia na ołtarzu i złożył je pod figurą Matki Bożej Fatimskiej. Te  Akty zawieziemy na Jasną Górę aby tam były świadectwem naszego Zawierzenia. Ogólnie ponad 70 osób w dniu wczorajszym zawierzyło siebie, swoich bliskich i naszą wspólnotę Bogu przez ręce Maryi Niepokalanej.
 
Przed rozesłaniem ks.Karol pobłogosławił kapliczkę z figurką Matki Bożej Fatimskiej, która od 12 XII rozpocznie peregrynację po domach i Rodzinach naszej wspólnoty. Później ksiądz pobłogosławił Łańcuchy niewolnictwa Maryi, które następnie nałożył dla chętnych członków wspólnoty, którzy zawierzyli się w Akcie Zawierzenia.
 
Po wszystkim, spotkaliśmy się na wspólnotowej agapie, przy herbacie i cieście.
 
Dziękujemy Ci Maryjo, za czas tego spotkania i uwielbiamy Boga w Tobie.
 

Powrót